0,00 Kč s DPH

Vítejte ve světě KLIK-KLAP® ;o)

Dobrý den,
jsme Jirka a Petra Modrovi a dostali jste se na stránky věnované naší dřevěné hračce KLIK-KLAP®.

Péťa & Jirka

Jirka & Péťa

Vznik celého nápadu na tuto hračku se datuje někdy  k roku 1993, kdy hračka, tedy robůtek, který se dal předělat na mašinku vznikl v rámci domácího úkolu mojí sestry Simči, domácí společnou silou. Zejména mamča byla u prvotního nápadu a dokázala sehnat větší množství druků. Já už jsem dotvořil vše potřebné. Když bylo hotovo, ségra dostala svůj zápočet a mamča začala zvažovat o výrobě, ale nakonec se nic nerealizovalo a vše šlo na dlouhá léta do šuplíku.

V květnu 2014 jsem ve chvilce volna přemýšlel, co budu dělat a tu jsem si vzpomněl na ten šuplík a poprosil mamču, aby mi 'PET', jak jsme hračce doma říkali, ze šuplíku vytáhla. Moc jsem si jí neužil, náš syn Kuba (5 let) mi ji okamžitě vzal z rukou. Ten den jsem ji už neviděl ;o) Druhý den, kdy byl Kuba ve školce jsem se rozhodl do toho šlápnout, netušil jsem, co vše mě čeká. Začal jsem googlit co vše je potřeba pro to, abych mohl hračku prodávat a nestačil jsem se divit... Připravoval jsem tedy první novou prototypovou sadu a začal zvažovat prodejní název. Číst si normy, zvažovat způsob ochrany, ... Najednou bylo práce nad hlavu. Když jsem měl svůj prototyp hotový, ukázal jsem jej svým dětem. Katka (9 let) i Kuba za mnou pořád chodili, že jim to takhle a takhle nepasuje a já říkal, proč že to chtějí? Vždyť to nebude hezký a tak různě,... no podlehl jsem ;o) Začal jsem předělávat, měnit rozměry, rozmístění druků a po dvou měsících testování hračky na vlastních dětech přestaly chodit, UF :o) Tahle část byla upečená, a musím jim poděkovat, byla o pár chlupů lepší a vychytanější ;o)


Ten nej testovací tým ;o)

Podzim 2014 byl ve znamení ověření schopnosti výroby a rozjetí ochrany celé hračky a upevnění jejího názvu. Zvítězil nový název KLIK-KLAP®. Název vzešel z mnoha návrhů v kombinaci s volnými doménami, protože webová prezentace výrobku je dnes velmi důležitá a nejjednodušší je, když hračka i web mají stejný název. Výroba byla odzkoušena, návod sestaven, grafika obalu hotova a šlo se na certifikaci. Na začátku roku 2015 ale bylo zjištěno, že použité druky nejsou certifikovatelné na hračky, z důvodu uvolňování nepřípustného množství chemických látek dle platných norem. Nyní začalo jednání s výrobcem druků a certifikační firmou o nutných úpravách ve výrobním procesu. Po pěti měsících testování a zkoušení byl vyvinut na zakázku nový výrobní postup a certifikace mohla pokračovat. V červnu jsme získali už validní certifikát na celou hračku KLIK-KLAP® platný pro celou EU ;o)

O prázdninách 2015 jsem získal konečně všechny dodavatele i již certifikovaný materiál pro hračku a začal pomalu vyrábět. Na chvilku vše ustalo, získal jsem jinou zakázku a tak jsem začal uvažovat o založení rodinné firmy. Nakonec jsme vyrobili první várku Základní sestavy I (zde) a těsně před vánoci 2015 jsme ji šli poprvé představit na trh, nejdříve Pardubice, pak Praha. Přihláška do Norimberka, na mezinárodní veletrh hračkářského průmyslu v únoru 2016 nám nevyšla, bylo pro nováčky již plno. V zápětí jsme ale získali velkou zakázku pro školky a její realizace nám zabrala takřka měsíc a půl. To byl poslední impuls k založení rodinného závodu a moje Péťa přešla na plný úvazek do společného podnikání. Pro školky byl vyvinut nový set s názvem Combo box (zde), ale v hlavě už bylo plno dalších.

V mezičase jsme se přihlásili také na akci Hračkobraní 2016, kde jsou samí odborníci na hračky a jejich výrobu. Zde jsme představili další naši sadu - Základní sestava II (zde) a dokonce prvně i jednotlivé figurky. Mezi všemi odborníky a zkušenými profesionály v oboru ruční výroby hraček jsme nepropadli, ba jsme se líbili.

...a tak to vlastně vše začalo ;o)

Výrobu hračky plně realizujeme v ČR formou ruční, malosériové výroby z českých surovin a polotovarů. Její budoucnost je již v hlavě a těším se jak ji budeme rozvíjet. 

Budeme rádi, když nás budete sledovat jak se to vyvíjí i na Navštívit stránku Klik-Klap na facebookuacebook stránce této hračky.

 KLIK-KLAP® je chráněn u Úřadu průmyslového vlastnictví - chráněn je název i způsob provedení; pro trh ČR + EU a tím vlastně i většinu světa je úspěšně certifikovanou hračkou akreditovanou Notifikovanou osobou 1023 (ITC Zlín).

Seznam míst, kde hračku koupíte je zde!Všechny aktuality jsou zde , tady najdete něco málo o nás a nákup pojďte zkusit v našem e-shopu ;o) Díky Jirka & Péťa

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.